Tandemcentrum.cz

Zrychlený kurz volného pádu IAFF

Zrychlený kurz volného pádu IAFF obvykle slouží jako rychlá cesta k samostatnému seskoku padákem a poznání zda je parašutismus pro účastníka to pravé. Jak kurz probíhá, jaké jsou podmínky a kolik stojí?


Zrychlený kurz volného pádu IAFF

Samostatný seskok padákem díky zrychlenému kurzu volného pádu IAFF

V případě tohoto výcviku se jedná v podstatě o zrychlenou alternativu kurzu AFF. Kurz se striktně řídí podle platných parašutistických předpisů. Podmínky jsou proto podobné. Stejná je i teoretická část. Liší se však praktická stránka kurzu. Na závěr kurzu absolvujete pouze jeden výskok, a to z výšky 4 km. Jde konkrétně o první z 8 výskoků u AFF. Dohlížet při něm na vás bude dvojice instruktorů. Zrychlený kurz IAFF je ochutnávkou parašutismu jako takového. Obvykle ho účastníci absolvují po tandemových skocích, aby poznali zda je parašutismus pro ně to pravé ořechové. Pokud ano, mohou pokračovat kurzem AFF, který vede k získání parašutistické licence.


Zdraví a zrychlený kurz volného pádu IAFF

Měli byste nejdříve absolvovat lékařskou prohlídku u lékaře, který musí být držitelem oprávnění pro provádění zdravotních prohlídek parašutistů - seznam lékařů naleznete na www.caa.cz. Počítejte, že bude stát cca 500 Kč.


Kolik zrychlený kurz volného pádu IAFF stojí?

Zrychlený kurz volného pádu IAFF se běžně pohybuje v cenách od 8 000 do 14 000 Kč.


Kde můžete výcvik absolvovat?

Pokud byste měli zájem zrychlený kurz volného pádu absolvovat, doporučujeme nejprve oslovit letiště ve vašem okolí a zjistit zda ho nabízí. Doporučit ale také můžeme zrychlený kurz IAFF zakoupit u zážitkových agentur, které nabízí poměrně velký výběr letišť s platností poukazu minimálně 12 měsíců. Výhodou je zcela jistě to, že můžete případně poukaz vyměnit za něco jiného, pokud si para výcvik rozmyslíte. Kde zážitkové agentury zrychlený kurz volného pádu zprostředkovávájí?

© 2022 Kryoterapie.cz - Všechna práva vyhrazena | Ochrana osobních údajů | Kontakt | Mapa webu